Silva nënshkruan kontratë të re me Cityn

PUBLIKUAR

3

Mesfushori i Manchester Cityt, David Silva, ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me kampionët e Ligës Premier.

Spanjolli do të qëndrojë te klubi anglez deri në moshën 33 vjeçe, pasi tashmë ka kaluar katër vite të suksesshme në Etihad, që prej kalimit nga Valencia në vitin 2010.

“Nga momenti që iu bashkova klubit katër vite më parë, ai duket si një shtëpi e dytë për mua”.

“Brenda dhe jashtë fushe, ndjehem jashtëzakonisht i plotësuar profesionalisht dhe personalisht, andaj pse nuk do të doja të qëndroj dhe të vazhdoj të fitoj trofe me këtë ekip fantastik?”, ka thënë spanjolli. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...