Shtyhet afati për licencimin e qendrave rinore publike në Lipjan

PUBLIKUAR

download
“Komuna e Lipjanit, përkatësisht, Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, me datën 18.06.2014, ka shpallur konkurs për licencimin e qendrave rinore publike në Lipjan, afati për konkurrim ka qenë 15 ditë nga dita e shpalljes.
Me qellim që Organizatat Rinore të kenë hapësirë më të madhe për të aplikuar, Komuna e Lipjanit bënë vazhdimin e aplikimit deri me datën 23.07.2014.” thuhet në njoftimin e Komunës.
Më poshtë mund ta shihni Vendimin të nxierr nga Drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, Basri Hashani.

adadadasd

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Konfiskohet një armë zjarri në Gadime

Policia Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë...

Vidhet një veturë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ka...

Arrestohet një person në Magure

Nga raporti 24 orësh Policia Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të...