Shtyhet afati për licencimin e qendrave rinore publike në Lipjan

PUBLIKUAR

download
“Komuna e Lipjanit, përkatësisht, Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, me datën 18.06.2014, ka shpallur konkurs për licencimin e qendrave rinore publike në Lipjan, afati për konkurrim ka qenë 15 ditë nga dita e shpalljes.
Me qellim që Organizatat Rinore të kenë hapësirë më të madhe për të aplikuar, Komuna e Lipjanit bënë vazhdimin e aplikimit deri me datën 23.07.2014.” thuhet në njoftimin e Komunës.
Më poshtë mund ta shihni Vendimin të nxierr nga Drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, Basri Hashani.

adadadasd

LAJME TË TJERA

Raporton në polici dhunën e bashkëshortit, i dyshuari në arrati

Një grua në Gjakovë ka informuar policinë se të mërkurën është sulmuar fizikisht nga...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...