Shqiptarët: Barca klubi më i mirë, Ronaldo lojtari më i mirë

PUBLIKUAR

shqiptar-euml-t-barca-klubi-m-euml-i-mir-euml-ronaldo-lojtari-m-euml-i-mir-euml_hd

Kampioni i Shqipërisë, KF Skënderbeu dhe ylli shqiptar i futbollit, Lorik Cana, votohen më së shumti në sondazhin shqiptar “Qudal- QUality meDAL” në Shqipëri.

Në njoftimin e “Qudal- QUality meDAL” thuhet se shqiptarët e konsiderojnë FC Barcelonën si klubin më të mirë ndërkombëtar të futbollit kur është fjala për cilësinë dhe çmojnë se Cristiano Ronaldo është sportisti ndërkombëtar më i mirë.

KF Skënderbeu i Korçës u votua si klubi numër një i Futbollit Shqiptar, me Lorik Canën si sportisti shqiptar me cilësinë më të lartë

Sondazhi inovativ “QUDAL- QUality meDAL” ka ofruar një panoramë të re sesi e perceptojnë përdoruesit shqiptarë të internetit sportin, yjet e sportit dhe klubet sportive – ato të vendit të tyre edhe ato ndërkombëtare. Puna kërkimore u realizua nga Organizata Zvicerane “ICERTIAS”.

Sondazhi “QUDAL – QUality meDAL” mat në mënyrë ekskluzive cilësinë. Në vend të popullaritetit, sondazhi “QUDAL” mat vetëm perceptimet, përvojat dhe kënaqësinë e njerëzve me cilësinë e produkteve ose të shërbimeve – në këtë rast: subjektet, individët, organizatat ose klubet sportive.

Në sondazhin “QUDAL” të sipërpërmendur për Shqipërinë, votat më të shumta për cilësinë më të lartë shkojnë për FC Barcelonën (kategoria: klubet sportive ndërkombëtare), KF Skënderbeu të Korçës (kategoria: klub sportiv shqiptar), futbollistin Cristiano Ronaldo (kategoria: sportist ndërkombëtar) dhe Lorik Canën (kategoria: sportist shqiptar).

Sondazhi u realizua nëpërmjet një pyetësori të realizuar në Internet bazuar në metodologjinë inovative DEEPMA-CAWI (Ndërgjegjësim i Thelluar Mendor – Intervistim në Rrjet me anë të Kompjuterit). /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...