Shpërthen Ilda Bejleri: Edhe ne u kemi ndihmuar kosovarëve

Në kohën kur kanë nisur iniciativa të shumta për t’i ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, kjo ka nxitur edhe debate e replika të ndryshme mes artistëve, moderatorëve të ndryshëm, e shumë fytyrave publike të tjera.

E pa reaguar nuk mbeti as moderatorja e njohur shqiptare, Ilda Bejleri, e cila çdoherë ka qenë e komentuar për shfaqjet e saj në rrjetet sociale.

Ajo në rrjetin e saj social Instagram, u ka dhënë hapësirë të gjithëve të tregojnë rreth kontributeve që kanë dhënë për Shqipërinë pas tërmeteve. Një nga ta i ka thënë se pa Kosovë nuk ka Shqipni, shqiptari din vetëm të vjedh.

Kjo ka nxitur moderatoren të reagoj, e cila ka thënë se Shqipëria e ka ndihmuar Kosovën dhe vazhdon ta bëjë ende./gazetametro.net

Image