Shaqiri në listen e ngushtë të Liverpoolit

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

11111Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer mbrëmë me përfaqësuesen zvicerane duke shënuar tre gola kundër Hondurasit në kuadër të botërorit “Brazil 2014”.

Shaqiri, duket se pas ndeshjes ka zgjuar interesim të madh edhe të dy gjigantëve italian, atij të Milanit si dhe të Romës.

E, kjo si duket ka shtyrë skuadrën e Liverpoolit që filloj më shpejt negociatat rreth transferimit të mesfushorit shqiptar për në “Anfield Road” nga skuadra gjermane Bayern Munich.

Sipas mediave angleze por, edhe atyre italiane, vëllau i Xherdanit, Erdini, i cili njëkohësisht është agjent i futbollistit, tashmë gjendet në Liverpool.

Madje sipas burimeve të “Sky Italia”, agjenti i lojtarit është duke finalizuar detajet rreth kontratës së lojtarit dhe shumë shpejt pritet që të arrihet një kontratë personale me Liverpoolin

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...