Serbia nuk e regjistroi asnjë goditje, Brazili “e shkeli” edhe me statistika

PUBLIKUAR

Brazili ka shënuar fitore të lehtë ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit të fazës së parë të grupeve në Kampionatin Botëror.

Latino-amerikanët fituan me rezultat të pastër 2:0 ndaj Serbisë, shkruan Gazeta Express.

Richarlison ishte autor i të dy golave të fitores. Ai shënoi në minutat 62 dhe 73.

Kombëtarja braziliane e dominoi tërësisht këtë ndeshje dhe këtë më së miri e tregojnë statistikat.

Brazili regjistroi në total 24 tentime, teksa 10 prej tyre ishin në kornizën e portës.

Në anën tjetër, Serbia provoi 4 herë – por, asnjë nuk regjistroi asnjë goditje të vetme në portën kundërshtare.

Edhe me posedimin e topit më të mirë ishin brazilianët, të cilët regjistruan e kishin topin në posedim në 47% të kohës.

Disa nga statistikat e ndeshjes:

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...