Senegali mposht Ekuadorin dhe kalon në 1/8 e finales në Kupën e Botës

PUBLIKUAR

Senegali ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Ekuadorit dhe ka siguruar kalimin tutje në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Senegalezët shënuan fitore me rezultatin 1:2, në ndeshjen e tretë dhe të fundit në Grupin A – shkruan Gazeta Express.

Ismaila Sarr (44’ – nga penalltia) dhe Kalidou Koulibaly (70’) shënuan në fitoren e Senegalit.

Moises Caicedo (68’) e shënoi golin e vetëm për ekuadorianët.

Senegali me 6 pikë kalon në 1/8 e finales nga pozita e dytë e grupit, bashkë me Holandën që kalon tutje si lidere.

Senegali në fazën e ardhshme do të përballet me kombëtaren që kalon si e para nga Grupi B. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Barcelona synon të përforcohet me Amrabatin në orët e fundit të afatit kalimtar

Barcelona raportohet se është e interesuar të nënshkruajë me Sofyan Amrabatin në orët e...

Telashe të reja për Milanin, nuk ka asnjë përparim në bisedimet me Leaon për rinovim të kontratës

Bisedimet për rinovimin e kontratës mes Rafael Leaos dhe Milanit raportohet se kanë ngecur...