Scholes: United duhej të bënte më shumë për Kroos

PUBLIKUAR

image_slshow_einzel_0_1

Legjenda e Manchester Unitedt, Paul Scholes, është i zhgënjyer pse klubi nuk u angazhua sa duhej për transferimin e Toni Kroos.

Mesfushori i Bayern Munichut ka qenë shënjestër e Djajve të Kuq, mirëpo destinacioni i tij duket se do të jetë Real Madridi.

“Më pëlqen ta shoh Toni Kroosin. Mendoj se ai është brilant”.

“Më pëlqen mënyra se si e kontrollon topin dhe e kontrollon lojën. Ai mund të dërgojë një pasim të bukur dhe ka një vizion të shkëlqyer”.

“Kroos po ashtu ka aftësi për të shënuar gola, nga jashtë zone me të dyja këmbët”.

“Do të doja që Unitedi ta kishte transferuar. Është gjë e mirë që United po sjell lojtarë të rinj, por ende nuk e ka transferuar dikë me cilësitë e Kroos”, ka shkruar Scholes në blogun e tij./Telegrafi/.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...