Salah falënderon Mane: Ishte një udhëtim i mahnitshëm

PUBLIKUAR

Njëra prej dysheve më të rrezikshme të Premier Ligës nuk është më, por kjo nuk i ka ndaluar ata që të kenë përshëndetje të përzemërta me njëri-tjetrin

Mohamed Salah e ka nderuar largimin e Sadio Mane për në Bayern Munich, me sulmuesin e Liverpoolit që ka pasur fjalë të mirë për ish partnerin e tij në sulm.

Sulmuesi senegalez u largua nga Anfield për 41 milionë euro për t’ju bashkuar kampionëve të Bundesligës, duke përfunduar kështu qëndrimin gjashtë vjeçar të skuadra e Jurgen Klopp, Reds.

Gjatë kësaj kohe – sidomos në gjysmën e dekadës së dytë ai ishte partner me Salah në sulm – klubi fitoi çdo titull të mundshëm, kurse tani ylli i Egjiptit i ka uruar ish partnerit të tij në sulm të gjitha të mirat në të ardhmen e tij.

“Ka qenë një udhëtim i mahnitshëm!”, shkroi Salah në kanalet e tij të rrjeteve sociale, duke ju adresuar kështu lidhjes së tij me Mane gjatë kohës së tij sa ishin bashkë në Merseyside.

“Faleminderit për të gjitha kohërat e mira dhe ju dëshiroj të gjithë të mirat në aventurën tuaj të re! Do të na mungosh”.

Krahas këtij dedikimi, sulmuesi ka postuar shumë foto të dyshes duke festuar së bashku, përfshirë edhe një foto të tyre në FA Cup – trofeu i fundit që kjo dyshe e fitoi me Liverpoolin. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...