Rryma djeg 70 ari me grurë, në Llugaxhi

PUBLIKUAR

rryma-djeg-ar-euml-n-me-grur-euml_hd
Në fshatin Llugaxhi të Lipjanit, dje në mesditë një zjarr ka djegur rreth 70 ari me grurë. Sipas Policisë së Kosovës, dyshohet se zjarri është shkaktuar nga largpërçuesit e tensionit të lartë.
Në vendngjarje kanë dalë njësitë përkatëse policore, zjarrfikësit dhe një ekip i KEDS-it, të cilët janë duke u marrë me rastin.

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Konfiskohet një armë zjarri në Gadime

Policia Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë...

Vidhet një veturë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ka...

Arrestohet një person në Magure

Nga raporti 24 orësh Policia Kosovës ka bërë të ditur se në bazë të...