Rreth 300 tifozë kosovarë të gatshëm për Beograd

PUBLIKUAR

 

Rreth 300 tifozë kosovarë të gatshëm për Beograd

Ndeshja ndërmjet Serbisë e Shqipërisë zhvillohet më 14 tetor në kuadër të xhiros së tretë eliminatore për kampionatin evropian që do të mbahet në vitin 2016 në Francë.

Udhëheqësi i grupit të tifozëve “Plisat” nga Prishtina, Albert Kastrati, ka njoftuar se përgatitjet po shkojnë sipas planit. Ai ka thënë se rreth 300 tifozë nga Kosova do të udhëtojnë për në Beograd për të përkrahur kombëtaren shqiptare.

“Jemi duke i bërë përgatitjet e fundit para se t’ia dorëzojmë listën e tifozëve nga Kosova Federatës Shqiptare të Futbollit. Listën do t’ia dorëzojmë FSHF-së të premten dhe më pas do të presim përgjigje. Ne do t’ua dorëzojmë fotokopjet e letërnjoftimeve apo të pasaportave të cilat i kemi. Lista e plotë si për tifozët nga Kosova ashtu edhe për ata nga Shqipëria do të shkojë e njëjtë dhe nuk do të ketë ndarje”, ka thënë Kastrati për Kohën Ditore.

Ai tha se në Serbi do të merren vetëm flamujt kombëtarë, pasi nuk do të rrezikojnë me ndonjë koreografi tjetër që do të mund të provokonte incidente apo edhe ndëshkimin e FSHF-së nga UEFA. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...