Rrahje në Lipjan, dy të arrestuar

Policia Kosovës ka njoftuar se në Lipjan viktima mashkull kosovar raporton se është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor.

Lidhur me rastin janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovarë të cilët pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri lirohet në procedurë të rregullt, thuhet në raport nga Policia.

LipjaniNews/