Ronaldo zgjidhet prapë “Lojtari i Muajit” në Premierligë

PUBLIKUAR

Cristiano Ronaldo është zgjedhur lojtari i muajit prill në Premierligë.

37 vjeçari në muajin që e lamë pas i realizoi 5 gola në katër ndeshje të nivelit të lartë me Manchester Unitedin, përfshirë këtu edhe “hat-trickun” ndaj Norwich Cityt në “Old Trafford”, i cili e ndihmoi ekipin në fitoren dramatike 3:2.

Ai e shënoi golin e nderit ndaj Arsenalit, në humbjen 1:3 për ta arritur golin e 100-të në Premierligë.

CR7 u bë vetëm lojtari i katërt që e arrin këtë shifër në klub pas Ryan Giggs, Paul Scholes e Wayne Rooney, njofton Manchester United, përcjell “Gazeta Express”.

Shpejt pasoi goli i 101-të pasi realizoi në barazimin 1:1 ndaj Chelseat në lojën e fundit të prillit.

Ai i shënoi pothuajse krejt golat e Unitedit në muajin prill dhe me meritë e fitoi çmimin “Lojtari i Muajit”.

Kjo është hera e dytë që Ronaldo e fiton këtë çmim, që ndahet nga Premierliga, që prej rikthimit të tij në Angli në verën e vitit të kaluar.

Një gjë të tillë e kishte bërë edhe në muajin shtator, shkruan “Gazeta Express”.

Ronaldo në total e ka fituar gjashtë herë çmimin “Lojtari i Muajit në Premierligë”, duke e barazuar Steven Gerrardin, ndërsa gjendet prapa Sergio Agueros e Harry Kanet në listën e përgjithshme.

Portugezi e kishte fituar këtë çmim në nëntor dhe në dhjetor të vitit 2006 dhe më pas në janar dhe në mars të sezonit 2007/08. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...