Ronaldo s’e ka ndërmend të ndalet, synon të luajë edhe në “Euro 2024” kur do të jetë 39 vjeç

PUBLIKUAR

Cristiano Ronaldo nuk po e mendon ende pensionimin.

Ylli portugez po bëhet gati për Kampionatin Botëror, i cili do të mbahet pas dy muajsh në Katar.

Por, kjo duket se nuk do të jetë gara e fundit e madhe për 37 vjeçarin.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë e ka objektiv edhe pjesëmarrjen në Euro 2024, kur ai do të jetë 39 vjeç, shkruan “Gazeta Express”

Ylli i Manchester Unitedit shihet si njëri prej lojtarëve më të mëdhenj në histori të futbollit pas eksperiencave të suksesshme që i pati në Sporting Lisbonë, në Manchester United në Real Madrid dhe në Juventus.

Ai i ka realizuar 117 gola në 189 paraqitje me Portugalinë, ndërsa e fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2016.

“Shpresoj që të jem pjesë e Kombëtares edhe për disa vite. Ndihem ende i motivuar, ambicia ime është e lartë. Përvoja ime në ekipin kombëtar nuk ka marrë fund. Ne i kemi disa lojtarë të rinj kualitativë. Do të jem në Botëror dhe dua të jem edhe në Evropian”, deklaroi Ronaldo për “Quinas de Ouro”. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...