Ronaldo del me një mesazh pas largimit nga Manchesteri

PUBLIKUAR

Manchester United njoftoi këtë të martë për shkëputjen e kontratës me Cristiano Ronaldon.

Pas kësaj sulmuesi portugez ka dhënë një mesazh lamtumirës për tifozët e klubit anglez, shkruan Gazeta Express.

“E dua Manchester Unitedin dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Ndihem që është koha e duhur për të kërkuar një sfidë të re. I uroj Unitedit të gjitha të mirat”, është shprehur ai.

Pas shkëputjes së kontratës, Ronaldo nga tani ka mbetur edhe lojtar i lirë.

Mbetet të shihet në vazhdim se cila do të jetë e ardhmja e 37-vjeçarit. /Gazeta Express/

 

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...