Roma ia cakton çmimin Abrahamit, mes raportimeve për shkëmbimin e tij me Lukakun

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Roma dhe Chelsea mund të shkëmbejnë Romelu Lukakun dhe Tammy Abraham verën e ardhshme, por “Giallorossi” thuhet se e vlerësojnë sulmuesin anglez me 52 milionë euro.

Mediat angleze raportuan të hënën se Roma dhe Chelsea mund të diskutojnë një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Lukakun dhe Abrahamin në fund të sezonit dhe “Calciomercato” ka konfirmuar sot se ky është një opsion tashmë, transmeton Gazeta Express.

Roma thuhet se dëshiron ta mbajë Lukakun për një kohë të gjatë në “Olimpico”, ndërsa Abrahami shihet si një lojtar që mund të largohet në verë.

Roma po planifikonte të shiste anglezin verën e kaluar, por ai pësoi një dëmtim të rëndë në gju në ndeshjen e fundit të sezonit 2022/23 kundër Spezias.

Sipas mediumit italian, Roma ende e vlerëson Abrahamin në 52 milionë euro dhe mbetet për t’u parë nëse Chelsea do të jetë e interesuar ta rikthejë atë në “Stamford Bridge”.

“Blutë” duken të etur për transferimin e yllit të Napolit, Victor Osimhen, ndërsa Roma do të bëjë gjithçka për të nënshkruar me Lukakun në formë të përhershme në vitin e ardhshëm. /Gazeta Express/

 

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...