Rodgers: Transferimet tregojnë përparimin e Liverpoolit

PUBLIKUAR

rodgers-transferimet-tregojn-euml-p-euml-rparimin-e-liverpoolit_hd

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka thënë se transferimet e fundit kanë dëshmuar se ekipi i tij ka pasur progres shumë të madh.

The Reds kanë bërë një numër transferesh këtë verë dhe sipas Brendan Rodgers ky është indikacioni kryesor për përparimin e eklubit.

“Wshtë një indikacion i madh i progresit të klubit. Një simbol se ku është klubi”.

“Ne kemi bërë shumë transferime të mëdha viteve të fundit. Aftësia për të tërhequr top lojtarët është e mirë. Lovren është top lojtar dhe një djalosh që ka joshur shumë klube. I riu Markovic ka pasur dy-tri klube që kanë dashur ta marrin, klube ku ai ka pasur kolegë nga kombëtarja, por ai deshi vetëm Liverpoolin”.

“Këta djem shikojnë futbollin përtej garave evropiane. Nëse jeni lojtar dhe keni shikuar Liverpoolin duke luajtur në Anfield, atëherë sigurisht se do të kishit dëshirë të luanit për ne”, ka thënë Rodgers.

Liverpooli starton sezonin këtë të dielë ndaj Southamptonit.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...