Real Madridi interesohet për veteranin spanjoll, e sheh si ndihmës të Benzemas

PUBLIKUAR

Real Madridi po kërkon një tjetër sulmues veteran për të liruar ngarkesën ndaj Karim Benzemas sezonin e ardhshëm, me francezin që vuajti nga lëndimet këtë sezon.

Sipas “Relevo”, “Los Blancos” janë duke kërkuar sulmuesin që dikur ishte pjesë e ekipit të të rinjve të tyre, Joselu Mato, transmeton Gazeta Express.

Ai është aktualisht pjesë e Espanyolit, teksa sezoneve të fundit ka qenë një prej sulmuesve më të dalluar në Spanjë.

Joselu këtë sezon ka shënuar 15 gola në La Liga, si dhe ka ndihmuar skuadrën e tij me dy asistime.

Te Real Madridi thuhet se besojnë se ai do të përshtatej. Pasi ka kaluar përmes sistemit të të rinjve në klub, Joselu është i vetëdijshëm për kërkesat e klubit, presionin dhe do t’i përshtatej profilit që Mariano Diaz ishte menduar të sillte.

Mundësia që 33-vjeçari të largohet gjatë verës duket e madhe, pasi ekipi katalonas po rrezikon të bie nga elita e futbollit spanjoll.

Nënshkrimi me Joselu mund të mos jetë emri më magjepsës për madrilenët, por vlerësohet me një histori të dëshmuar për të shënuar gola.

Sulmuesi spanjoll me Espanyolin ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025. Ai në tregun e transferimeve vlerësohet me 6 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...