Real Madridi fiton me vështirësi ndaj Vallecanos

PUBLIKUAR

Real Madridi ka shënuar fitore të vështirë në shtëpi ndaj Valladolidit me rezultat 2:1.

Ishin vendasit që kaluan të parët në epërsi në minutën e 31-të kur realizoi Benzema pas një asisti të bukur nga Valverde.

Mysafirët u kundërpërgjigjën në minutën e 84-të kur shënoi de Tomas, shkruan Gazeta Express.

Por, Rodrygo arriti të rikthente epërsinë e “Los Blancos” në minutën e 89-të dhe ia dha fitoren vendasve.

Me këtë triumf, Real Madridi merr përkohësisht pozitën e dytë në tabelë me 74 pikë, dy më shumë se Atletico Madridi që ka një ndeshje më pak të luajtur.

Në anën tjetër, Rayo Vallecano gjendet në pozitën e 11-të me 46 pikë. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...