Ramos është i zhgënjyer që nuk u ftua nga Enrique te Spanja

PUBLIKUAR

Spanja po përgatitet për ndeshjet e saj në Ligën e Kombeve këtë javë me Zvicrën dhe Portugalinë, por tema kryesore rreth kombëtares mbeten emrat që Luis Enrique ka vendosur të lërë jashtë dhe jo ata që ka marrë.

Njëri nga futbollistët që nuk u ftua nga përzgjedhësi spanjoll është Sergio Ramos, transmeton Gazeta Express.

Ish-kapiteni i Real Madridit thuhet se është jashtëzakonisht i zhgënjyer që nuk mori thirrjen nga “La Roja”, sipas “Mundo Deportivo”.

Ramos ka luftuar me lëndime të shumta për 18 muajt e fundit, por duket se është sërish në formë të mirë te Paris Saint-Germaini.

Spanjolli është paraqitur në secilën prej 11 ndeshjeve të tyre deri më tani këtë sezon – duke hyrë në një, duke startuar në dhjetë të tjerat dhe duke plotësuar 90 minutat në tetë prej tyre. Cilësia e paraqitjeve të tij ka bërë që PSG të konsiderojë një rinovim kontrate për Ramosin, të cilit i skadon kontrata verën e ardhshme.

Megjithatë, 36-vjeçari thuhet se ende shpreson se ai mund të ftohet nga Spanja për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Luis Enrique nuk e përjashtoi këtë gjatë konferencës së tij për shtyp të premten, duke thënë se dera është e hapur gjithmonë. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...