Rama nga Brukseli: Krejt ‘nice’, imagjinoni sa më ‘nice’ do të ishte sikur BE t’i mbante premtimet

PUBLIKUAR

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pa publikuar foton e përbashkët me liderët e Bashkimit Europian dhe kolegët e tij në Ballkanin Perëndimor, duke shkruar se sa bukur do të ishte sikur Bashkimi Europian t’i mbante premtimet.

Rama shkroi se shqiptarët nuk janë aq ‘nice’ sa të dorëzohen lehtë, raporton Gazeta Express.

“Vend i bukur njerëz të këndshëm fjalë të bukura foto të bukura dhe imagjinoni sa më mirë mund të ishte nëse premtimet e bukura do të pasoheshin nga një dërgese të këndshme… Por ne shqiptarët nuk jemi aq ‘nice’ sa të dorëzohemi lehtë! Kështu që ne do të vazhdojmë dhe do të punojmë edhe më shumë për ta bërë Shqipërinë një anëtare të mirë të BE-së”, shkroi ai në Twitter.

 

 

LAJME TË TJERA

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

SHIKO MË SHUMË

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...