Rakitic: Falënderoj Zotin që mund të luaj me Messin

PUBLIKUAR

5

Ivan Rakitic falënderon Zotin që i është dhënë shansi për të luajtur në të njëjtën skuadër me Lionel Messin.

Mesfushori kroat kaloi te Barcelona këtë verë (nga Sevilla) dhe është mahnitur nga superylli argjentinas në stërvitje.

“Deco tha një ditë se Messi mund të luajë derisa t’i mbushë 60 vjet. Unë them se ai mund të luajë deri 70 ose 80 vjeç apo derisa të pensionohet”.

“Duhet ta falënderoj Zotin që ma dha mundësinë të luaj krahas tij”, ka deklaruar Rakitic për Marca.

Ai po ashtu i ka thurur lëvdata sulmuesit brazilian Neymar dhe trajnerit Luis Enrique. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...