QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

PUBLIKUAR

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot ka pritur në takim drejtorin e Organiztatës Bamirëse Islamic Relief Kosova Mohamed Soliman, me të cilin kanë nënshkruar marrëveshje donacioni për të furnizuar QKMF-në në Lipjan me 10 aparate të oksigjenit.

Kryetari Imri Ahmeti, ka falenderuar drejtorin Organiztatës Bamirëse Islamic Relief Kosova Mohamed Soliman, për donacionin dhe fillimin e një bashkëpunimi në mes Komunës së Lipjanit dhe kësaj organizate, duke theskuar se këto pajisje janë të mirëseardhura për QKMF-në të cilat do të shfrytëzohen për përmirësimin e cilësisë së shërbimeve shëndetësore të ofruara në QKMF dhe njësitë e saj.

Nga ana tjeter drejtori Organiztatës Bamirëse Islamic Relief Kosova Mohamed Soliman, është shprehur i kënaqur me fillimin e bashkëpunimit me Komunën e Lipjanit, duke u zotuar edhe për bashkëpunime të tjera dhe shprehu bindjen që këto pajisje sot që po dhurohen për QKMF-në do të ndihmojnë në ofrimin e ndihmës shëndetësore për qytetarët.

Në fund të takimit, Kryetari Imri Ahmeti, në shenjë mirënjohje për fillim të bashkëpunimit ka dhuruar logon e Komunës së Lipjanit drejtorit të Organiztatës Bamirëse Islamic Relief Kosova Mohamed Soliman.

 

LAJME TË TJERA

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 24.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. TS 220/35/10...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

Vetura godet një këmbësore në Torinë

Policia Kosovës ka njoftuar se se ka ndodhur një aksident trafiku në mes të...