QKMF-ja në Lipjan bëhet edhe me një autoambolancë re

PUBLIKUAR

Shërbimi i Emergjencës në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, nga sot është pajisur edhe me një autoambulancë të re e të kompletuar me të gjitha pajisjet mjekësore që do të jetë në shërbim të qytetarëve, përmes së cilës do të ofrohet shërbime më të shpejta shëndetësore në rastet urgjente.
Kryetari Imri Ahmeti, në dorëzimin e kësaj autoambulance ka thënë se do të angazhohet vazhdimisht për avancimin e shërbimeve emergjente shëndetësore të Kujdesit Parësor Shëndetësor, njoftoi Komuna.
“Uroj që kjo autoambolancë të përdoret sa më pak, por e rëndësishme është që tani e kemi këtë autoambolancë të kompletuar me të gjitha pajisjet mjekesore që do të jetë në shërbim të qytetarëve që siguron menaxhimin e rasteve urgjente për shërbimin mjekësor në kushtet e emergjencës”, ka thënë kryetari Imri Ahmeti.
Drejtori QKMF-së Agim Krasniqi ka falenderuar komunën në këtë rast Kryetarin Ahmeti i cili po vazhdon ta ketë prioritet avancimin e shërbimeve shëndetësore.
Kjo autoambolancë është investim nga Komuna e Lipjanit.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...