Pyete e hapur për Kryetarin Imri Ahmeti

PUBLIKUAR

10620581_10152328366713525_24080947462078384_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Qytetarët e fshatit Bujan pytje të hapur për kryetarin e komunës Imri Ahmeti, ata janë të zhgënjyer nga kryetari që ka anashkaluar ata nga orari i debateve publike, të organizuar nga Komuna e Lipjanit. 

Abaz Buja, nga fshati Bujan, ka bërë një pytje të hapur, Kryetarit Ahmeri.

 “Pyetni Imri Ahmetin, pse fshatin Bujan e nuk e ka përfshirë në orarin e debateve publike, ku janë të gjitha fshatërat përveç fshatit Bujan. Kujtonja atij se edhe fshati Bujan ka qenë, është dhe do të mbetet pjesë e Komunes së Lipjanit. Ky veprim i tij (mbase edhe i paqellimshëm) është akt shumë i ulët. Një gabim të tillë  një kryetar Komune nuk guxon ta bëjë. Ju kujtoj që ky njoftim (në foto) në fund e ka nënshkrimin e kryetarit Imri Ahmeti” ./LipjaniNews/

10620581_10152328366713525_24080947462078384_n

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...