PSG beson që do ta transferojnë Skriniarin për 60 milionë euro nga Interi

PUBLIKUAR

Paris Saint-Germain janë duke vazhduar bisedimet me Interin dhe janë duke besuar se do të arrin një marrëveshje për Milan Skriniar që do t’i kushtojë atyre 60 milionë euro plus bonuset

Ditëve të fundit ka pasur shumë spekulime për disa oferta që janë bërë dhe janë refuzuar nga gjiganti i Ligue 1.

Sipas RMC Sport, ende nuk ka një ofertë të shkruar formale, për shkak se PSG dëshiron që të vazhdojë bisedimet deri të arrin të shifra që do të jetë e pajtueshme për të gjithë.

Ky raport sugjeron që kjo shifër është 60 milionë euro plus bonuse.

Nuk është larg shifrës prej 65 milionë euro plus bonuse që e kishte cituar eksperti për transfere në Sportitalia, Alfredo Pedulla dje.

Interi ka kërkuar së paku 80 milionë euro që të ndahet nga bordi, por duke marrë në konsideratë që ai ka vetëm një sezon më shumë në kontratën e tij me klubin dhe ata mund ta marrin Gleison Bremer nga Torino, kjo shifër më e ulët është e pranueshme.

PSG janë favorit për Skriniar, por për të ka interesim edhe Chelsea, Manchester United dhe Tottenham Hotspur. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...