Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

PUBLIKUAR

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të rinovojë kontratën pas Kupës së Botës “Katar 2022”.

Kontrata aktuale e argjentinasit skadon pas përfundimit të sezonit, teksa rreth të ardhmes së tij ka pasur një mori spekulimesh, transmeton Gazeta Express.

Sidoqoftë, zyrtarisht e ardhmja e tij pritet të mësohet pas përfundimit të Kupës së Botës, atje ku Messi me Argjentinën ka shkuar deri në çerekfinale.

Al-Khelaifi ka zbuluar se diskutimet për kontratën do të fillojnë pas përfundimit të turneut. Presidenti i PSG-së është i bindur se sulmuesi dëshiron të qëndrojë në Paris.

“Patjetër (ndjen se dëshiron të qëndrojë). Ai është shumë i lumtur, ju mund ta shihni këtë me ekipin kombëtar. Nëse një lojtar nuk është i lumtur, do të shihni performancën e tij jo të mirë për ekipin kombëtar”, tha ai për “Sky Sports”.

“Ai bëri një paraqitje fantastike këtë sezon për ne, ai ka shënuar shumë gola dhe asistime për kombëtaren dhe klubin. Pra, ajo që ramë dakord së bashku – që pas Kupës së Botës, të ulemi së bashku. Por, të dyja palët – ana jonë e klubit dhe ai – janë shumë të lumtur, kështu që ne do të flasim pas Kupës së Botës”, shtoi presidenti i klubit francez. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Bashkimi mposht Yllin në Therandë

Bashkimi regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit në Therandë...

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...