Policia në Lipjan sekuestron një pushkë gjuetie me tre copë fishekë

 Policia në Lipjan sekuestron një pushkë gjuetie me tre copë fishekë

Foto: LipjaniNews

Policia Kosovës ka njoftuar se në rrugën Haxhi Kleqka Lipjan është raportuar se gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit i është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me tre copë fishekë e cila ishte pronë e babit të tij me leje  përkatëse, njofton Policia.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregulltë.

/LipjaniNews/

LipjaniNews.com