Policia konfiskon një pushkë gjuetie gjysmë-automatike në Vërshevc

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar pasi që të njëjtit i është gjetur në posedim dhe konfiskuar një pushkë gjuetie gjysmë-automatike

Raporti plotë nga Policia:

ARMËMBAJTJE PA LEJE

Fsh. Vërshevc, Lipjan 19.09.2022 – 22:22.

Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull  kosovar  pasi që të njëjtit i është gjetur në posedim dhe konfiskuar një pushkë gjuetie gjysmë-automatike.

Pushka është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Arrestohet një person në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar dhe...

Homazhe në Ribar të Madh, nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani dhe martirët e këtij fashti

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së...