Pogba pritet të nënshkruajë me Juventusin sot

PUBLIKUAR

Paul Pogba do t’i bëjë testet mjekësore në Juventus në javën e parë të korrikut dhe agjenti i tij do të finalizojë detajet nesër, raporton Sky Sport Italia.

Sipas Gianluca Di Marzios, Pogba pritet në Torino për testet mjekësore nga 5 korriku deri më 8 korrik, transmeton Gazeta Express.

E enjtja do të jetë vendimtare për detajet përfundimtare të kontratës, pasi do të takohet me drejtorët e Bianconerëve për të nënshkruar dokumentet.

Duket se ka mbetur vetëm një çështje reale, nëse kontrata është për katër vjet ose për tre me një opsion për të vazhduar për një të katërt.

Pogba është një lojtar i lirë pasi kontrata e tij me Manchester United dhe skadon më 30 qershor.

Është një rikthim në Allianz Stadium për francezin, i cili tashmë kishte veshur fanellën e Juventusit nga viti 2012 në 2016 deri në transferimin e tij prej 105 milionë euro te Manchester United. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...