Pochettino afër rikthimit, ka nisur bisedimet me klubin e njohur francez

PUBLIKUAR

Mauricio Pochettino mund që shumë shpejt t’i rikthehet punës së trajnerit.

Ish-trajneri i Paris Saint-Germainit raportohet se është i interesuar për të marrë drejtimin e Nice, pasi është tërhequr nga projekti që ka klubi – transmeton Gazeta Express.

Sipas “FootMercato”, Pochettino është takuar edhe sot me përfaqësuesit e klubit francez, teksa bisedimet kanë nisur dje dhe pritet që të vazhdojnë ende.

Argjentinasi shihet si zëvendësuesi i Lucien Favres, i cili nuk e ka nisur aspak mirë këtë sezon në Ligue 1.

Pas tetë xhirove të zhvilluara, Nice ka grumbulluar tetë pikë dhe ndodhet në pozitën e 13-të, me bilanc prej dy fitoreve, dy barazimeve dhe katër humbjeve.

Favre tani është në presion, teksa raportohet se edhe ai është i gatshëm për t’ larguar dhe kjo do t’i shtonte edhe më shumë gjasat për arritjen e marrëveshjes me Pochettinon.

50-vjeçari është trajner i lirë që nga korriku i këtij viti, pasi u shkarkua te Paris Saint-Germaini. Ai më herët ka udhëhequr edhe Tottenhamin, Southamptonin dhe Espanyolin. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...