Plaçkiti ish-të dashurën, arrestohet një person në Rugovë të Gjakovës

PUBLIKUAR

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet L.H. (1989), shtetas kosovar, pasi dyshohet të ketë kryer veprën penale grabitje.

Sipas njoftimit të policisë, sot rreth orës 05:45 në Stacionin Policor në Prizren, viktima A.L., shtetase e Shqipërisë, me banim në Prizren, ka raportuar se sot rreth orës 05:35 në banesën e saj kishte shkuar ish-i dashuri i saj, i cili ia kishte dëmtuar derën e banesës e pastaj ishte futur dhunshëm në dhomën e gjumit.

I dyshuari e kishte kanosur me jetë viktimën duke ia drejtuar një armë të shkurtër (pistoletë), pas së cilës me forcë ia kishte tërhequr nga qafa një zinxhir ari, një unazë, një orë të dorës, dy çanta si dhe pasaportën e Shqipërisë.

Ai ishte larguar nga banesa me një veturë Mercedes ngjyrë hiri me targa vendore.

Në bazë të provave të besueshme dyshohet se edhe më herët i dyshuari e ka kanosur viktimën, por rasti nuk është raportuar në polici.

Për rastin është informuar prokurori i shtetit, i cili urdhëron që rasti të iniciohet grabitje.

Policia e Kosovës në Prizren, kanë realizuar një urdhër kontroll të gjyqtarit të procedurës paraprake, ku kanë kryer një bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të dyshuarit në Rugovë të Gjakovës.

I dyshuari nuk ishte në shtëpi, por i njëjti pasi është kontaktuar përmes telefonit, ai është e paraqitet në Sektorin e Hetimeve Rajonale në Prizren.

Ai është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës, ku me urdhër të Prokurorit të shtetit i njëjti ndalohet për 48 orë. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...