Përmbyllen aktivitetet e “Ditët e Diasporës 2014”, Lipjan

PUBLIKUAR

10583892_831258386885975_5834231321295646553_n

Komuna e Lipjanit me një koncert festiv në sheshin “Adem Jashari”, ka përmbyllur aktivitetet e ditëve të diasporës, në kuadër të këtyre ditëve u mbajtën disa aktivitete si, Ekspozitë pikturash, Ekskursion për nxënësit nga Diaspora,  Pritja e Mërgimtarëve nga Kryetari i Komunës, z. Imri Ahmeti, dhe  Koncert festiv për Bashkatdhetarët.

“Kryetari Ahmeti, me bashkëpunëtorë të tij, sonte në koncertin festiv në sheshin “Adem Jashari”, në përmbyllje të aktiviteteve “ Ditët e Diasporës 2014””kklipjan./LipjaniNews/
10612980_831258466885967_3116101602755357841_n
10516756_831258333552647_7592053142204494906_n

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...