“Për Paredes kemi shumë oferta, për Icardin jo”

PUBLIKUAR

Christophe Galtier ka nënvizuar që Juventusi është duke u përballur me garë për Leandro Parades, por një gjë e tillë nuk vlen për Mauro Icardi n

Bardhezinjtë janë duke pritur për ta marrë mesfushorin argjentinas që një kohë të gjatë por fillimisht atyre ju duhet që t’i bëjnë atij vend në skuadër. Juventus është duke pritur që të lirohet nga Arthur Melo, që me gjasë kalon në Valencia dhe pasi të kryhet kjo, ata të nënshkruajnë me Paredes.

Icardi vazhdimisht është lidhur me një kalim në Serie A këtë verë, me Monzan dhe Sampdorian që janë duke e kërkuar. E para vendosi që ta merrte sulmuesin e Napolit, Andrea Petanga në vend të argjentinasin dhe blerja e tij varët se kush do të hyjë në garë për të.

Duke folur në një konferencë për shtyp, Galtier ka folur edhe  për gjendjen e Paredes dhe Icardit.

Situata e Paredes është më e ndryshme nga ajo e Mauro Icardi. Leandro ka shumë oferta dhe nuk e di çfarë do të ndodh nga tani deri në fund të afatit kalimtar. E di që ai dëshiron të luajë, por ai duhet të qetësohet”.

PSG dëshiron 25 milionë euro për Paredes dhe oferta e fundit e Juventusit raportohet së është 15 milionë euro plus bonuset, që do të thotë se duhet bërë ende negociata për të arritur një marrëveshje. Mesfushori argjentinas tashmë ka arritur marrëveshje personale me skuadrën e Torinos.

“Është vështirë që të parashikojmë çfarë do të ndodh me Icardin: Interesi i Monzas është fenitur dhe një kalim në Sampdoria është jashtëzakonisht i pamundshëm”, ka thënë trajneri, që tregon se një rikthim i tij në Seria A duket se nuk është më në dorën e tij. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...