Pavarësisht se rrezikon të dënohet me burg, tifozja kroate nuk ndalet me paraqitje provokuese nga Katari

PUBLIKUAR

Ish-miss Kroacia, Ivana Knoll, ka mahnitur me një fustan të ri, pavarësisht se është kritikuar për paraqitjen në Kupën e Botës.

Bukuroshja e Instagramit dhe tifozja e futbollit ngjalli reagime të shumta përpara ndeshjes hapëse të turneut të Kroacisë kundër Marokut.

Ajo kishte veshur një kostum të ngushtë me një mbulesë në kokë, e cila u shfaq në kundërshtim me zakonet lokale.

Ivana Knoll (Foto: Instagram)

Por 30-vjeçarja mori vëmendjen sërish me një veshje të përshtatur me ngjyrat e flamurit të Kroacisë përpara ndeshjes kundër Kanadasë.

E quajtur si ‘tifozja më seksi’ e Kupës së Botës, Knoll bëri disa postime në Instagram për të treguar fustanin e ri mahnitës.

Veshja e saj përfshinte madje edhe çorape të ngjashme kuq e bardhë, teksa pozonte në tribunat në stadiumin Khalifa International.

 

Dukej se nuk kishte asnjë argument nga rojet e sigurisë aty pranë, pavarësisht se blogerja nuk tregoi edhe një herë asnjë shqetësim për kodin e rreptë të veshjes së vendit të Lindjes së Mesme në publik.

“Vizitorët (burrat dhe gratë) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur veshjet e tepërta në publik”, paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara turneut.

“Përgjithësisht rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluar”.

 

Knoll mund të përballet me perspektivën shumë reale për t’u dërguar në burg nga zyrtarë të pakënaqur të Katarit, të cilët parashtruan kërkesat e kodit të veshjes për vizitorët përpara Kupës së Botës. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Sot në Ambasadën amerikane diskutohet për Asociacionin e komunave me shumicë serbe – kush do të marr pjesë?

Sot në Ambasadën amerikane në Prishtinë do të mbahet një takim ku do të...

U shpreh xheloze për Himenën duke i thënë ‘mos hy në territor timin’, Atdheu i kthehet Xhulit: Nuk jam pronë e askujt

Xhuli Nura dhe Atdhe Xharavina kanë nisur një njohje me njëri-tjetrin brenda shtëpisë së...

Vivien Thano me ofendime ndaj Xhuli Nurës: Më acaron, ka një problem tjetër që mban erë

Xhuli Nura është njëra nga banoret e Big Brother VIP Kosova që komentohet vazhdimisht...