Osmani takohet me Ramën: Koordinim në të mirë të Kosovës e Shqipërisë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila sot mori pjesë në Samitin e Tiranës, “Ukraina dhe Evropa Juglindore”, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Presidentja Osmani ka njoftuar përmes një postimi në platformën sociale “X”.

“Sot në Tiranë në takim me Kryeministrin Edi Rama! Diskutime e koordinim në të mirë të Kosovës e të Shqipërisë”, ka shkruar Osmani.

Ndërsa, kryeministri Rama nuk ka njoftuar për takimin me presidenten Osmani.

Presidentja, Osmani, pas samitit të sotëm Ukraina dhe Evropa Juglindore ka thënë se fitorja e Ukrainës ndaj Rusisë “është fitore ndaj atyre që duan ta destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të rikthejnë mendësinë e dhunës e shkatërrimit”.

Sipas saj fitorja e Ukrainës “është fitore e lirisë”.

Ajo ka shprehur mbështetjen e pa rezervë të Kosovës ndaj Ukrainës përballë këtij agresioni rus.

“Prandaj Kosova do të qëndrojë me Ukrainën deri në fitore”, ka përfunduar Osmani. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale...