Osmani publikon foto me Biden: Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të

PUBLIKUAR

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është duke qëndruar në New York ku po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB).

Në margjina të këtyre punimeve Osmani është takuar edhe me presidentin e SHBA-së Joe Biden.

“Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”, ka shkruar Osmani në foton e përbashkët me Biden.

Në këtë foto pjesëmarrës jënë edhe bashkëshorti i Presidetes dhe zonja e parë e Shteteve te Bashkyuara të Amerikës.

Ndryshe, Osmani në margjina të kësaj vizite është takuar edhe homologë të tjerë nga vende të ndryshme të botës.

Takimi i 77-të i Asamblesë së Përgjithshme të liderëve botërorë mblidhet nën hijen e luftës në Ukrainë, e cila ka shkaktuar një krizë globale ushqimore dhe ka hapur çarje midis fuqive të mëdha në një mënyrë të paparë që nga koha e Luftës së Ftohtë./Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Takimet me krerët e opozitës për ngjarjet në Veri, Presidenca: Janë informuar brenda kufizimeve ligjore

Presidenca e Kosovës ka përmbledhur takimet e presidentes Osmani me krerët e opozitës në...