Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

PUBLIKUAR

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës.

Mesfushori spanjoll, i debutoi te skuadra e parë në vitin 2008, po kalon vitin e tij të fundit të kontratës, transmeton Gazeta Express.

Pasi kontrata e tij skadon më 30 qershor 2023, Busquets pritet që të largohet si lojtar i lirë – teksa MLS besohet se do të jetë destinacioni i tij i radhës.

Kësisoj, drejtuesit e klubit kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e 34-vjeçarit.

“SPORT” ka raportuar se Rodri (Manchester City), Joshua Kimmich (Bayern Munich) dhe Jorginho (Chelsea) janë në listën e Barcelonës.

Megjithatë, Jorginho duket të jetë më favorit pasi Rodri ose Kimmich mund t’i kushtojnë shumë shtrenjtë Barçës.

Kështu, zgjidhja më e përballueshme do të ishte reprezentuesi i Italisë, i cili do të mbetet lojtar i lirë pas përfundimit të sezonit.

Kontrata e Jorginhos me Chelsean skadon më 30 qershor 2023, teksa ai mund të negociojë me çdo klub që nga janari, për të arritur marrëveshje për një para-kontratë. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...