Olta Gixhari: Luizi e meriton finalen, ai do të fitojë

PUBLIKUAR

Dinamikat e Big Brother VIP Albania po shkojnë duke u zhvilluar çdo herë e më shumë dhe ngjarjet po marrin rrjedha të ndryshme.

Në sytë e publikut deri më tani protagonistët kryesorë cilësohen këngëtari Luiz Ejlli dhe aktorja Olta Gixhari.

Dyshja janë kundërshtarë në lojën e tyre në format dhe ‘sulmet’ ndaj njëri-tjetrit janë të pashmangshme dhe të vazhdueshme.

Foto: Screenshot/Big Brother VIP Albania

Por, Olta së fundmi ka habitur me një deklaratë të saj ndaj këngëtarit, e cila ia pranoi meritat e të bëmave të tij në shtëpinë e famshme.

“Zihem e grihem me Luizin, por ai e meriton finalen. E meriton me gjithë gjërat që ka bërë. Është formati i tillë, bën lëmsh shtëpinë ai, krijon situata. Ai do të fitojë”, është shprehur Olta teksa bisedonte me banorët.

 

Ndërkohë, kujtojmë që një dinamikë tjetër mjaft e komentuar gjatë ditës së djeshme (e hënë) ishte edhe rrëfimi i Nita Latifit për sëmundjen.

Këngëtarja nga Kosova zbuloi para banorëve që një vit më parë ishte e diagnostikuar me tumor në gji dhe ndonëse operacioni kaloi me sukses së fundmi kanë nisur shqetësimet me të njëjtën problem.

Përveç që mori mbështetjen e banorëve, Nita gjithashtu u përfshi në një debat me Luizin, pas disa deklaratave të këtij të fundit. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

Melisa Lleshi bëhet pjesë e Big Brother VIP Kosova

Sonte (e premte) në ‘reality-show’-n e Big Brother VIP Kosova ka hyrë edhe një...

Puthja e shumëpritur mes Luizit dhe Kiarës – më sa duket ndodhi

Publiku po pret me padurim puthjen në buzë mes Luizit dhe Kiarës brenda shtëpisë...