Hummels dërgon Gjermanin në gjysmëfinale

PUBLIKUAR

10351582_10152524518324556_6668348590691664896_n

Gjermania është gjysmëfinalistja e parë e Kupës së Botës “Brazil 2014”. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Gjermanisë falë golit të Mats Hummels në minutën e 13, ndërsa pjesa e dytë tregoi një Francë më kërkuese, por “Pancerat” më të qetë shfaqeshin rrezikshëm në kundërsulme.

 

Me kalimin e minutave gjëndja psikologjike e francezëve ra duke i dhënë një ndihmë të madhe gjermanëve të administronin rezultatin dhe të rrezikonin disa herë portën e Hugo Lloris.

Gjermania do të përballet në gjysmëfinale me fituesin e çiftit tjetër çerekfinalist nga ndeshja Brazil-Kolumbi. /lipjaninews.info/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...