Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

PUBLIKUAR

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e mposhtur më shumë vështirësi skuadrën e Huddersfield Town

Skuadra e Milot Rashicës e ka arritur këtë fitore me vështirësi të mëdha, me Rashicën që luajti në këtë ndeshje si zëvendësues i Cantwell për më shumë së 10 minuta.

Danel Sinani ishte figura kryesore e kësaj ndeshje, pasi që asistoi dhe shënoi për Norwich duke ia dhënë atyre fitoren e parë dhe duke i larguar nga fundi i tabelës.

Sinani asistoi në golin e parë kur pasoi për Sargentin që shënoi gol në minutën e gjashtë.

Sinani do të bëhej protagonist me gol vetë në këtë ndeshje duke shënuar gol në minutën e 16-të.

Skuadra mysafire do të mbetej me një lojtarë më pak pasi që në minutën e tretë të pjesës së dytë me karton të kuq u Less i Huddersfieldit.

Megjithatë, mysafirët ia dolën mirë edhe me një lojtarë më pak dhe arritën që ta hapin këtë takim duke shënuar gol në minutën e 81-të me anë të Jones.

Dy minuta më vonë Rashica do të hunte në lojë por duke mos bërë ndonjë diferencë dhe në fund Norwich në fiton ndeshjen e parë në Championship duke u ngritur në vendin e 16 me 4 pikë.

Ndeshjen e ardhshme skuadra e Rashicës e zhvillon kundër Milwall po ashtu në shtëpi.

Në anën tjetër, skuadra e Burnley e portierit të Kosovës, Aro Muric ka barazuar me rezultat 1-1 kundër Hull City. Aro luajti tërë ndeshjen në këtë ndeshje duke bërë disa pritje kruciale. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...