Një tërmet i lehtë është ndier në Lipjan

 Një tërmet i lehtë është ndier në Lipjan

Një tërmet i fuqishëm raportohet se ka goditur pjesën e Sopishtes në Maqedoninë e Veriut. Termeti ka qenë 5.4 ballë.

Epiqendra thuhet se është në fshatin Leunovë të Marvorës.

Mësohet se ky tërmet është ndjerë edhe në Kosovë.

……….

Një lëkundje e tokës ka ndodhur në këto momente.

Ende nuk dihet sa shkallë ka ndodhur kjo dridhje dhe as ku është epiqendra e këtij tërmeti.

Tërmeti ishte  i lehët dhe është ndier para pak çastesh edhe në Lipjan rreth orës 04; 55.

Deri më nuk dihet epiqendra por shumë qytetarë kanë shkruar se janë ndier dridhje të tokës.

Lajmi në përditsim…

LipjaniNews.com