Nga 3:0 në 3:3, Interi nxjerr barazim ndaj Benficas

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Interi ka barazuar 3:3 me Benfican në Portugali, në një ndeshje të zjarrtë të Ligës së Kampionëve.

Benfica pas 34 minutave ishte në epërsi prej 3:0 ndaj zikaltërve, shkruan Gazeta Express.

Joao Mario shënoi të tre golat për vendasit, teksa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

E në të dytën, Interi tregoi forcën e vërtetë, përkundër që në fushë ishin lojtarët që kishin pasur më pak minutazhë deri më tani.

Arnautovic ngushtoi rezultatin në 3:1 në minutën e 51-të, para se Frattesi të shënonte për 3:2 shtatë minuta më pas.

Alexis Sanchez shënoi nga penalltia në minutën e 72-të për epilogun e këtij takimi.

Me këtë barazim, Interi e siguron kualifikimin tutje, ndërsa mbetet të shihet se a do të kualifikohet nga pozita e parë, apo e dyta.

Në anën tjetër, Benfica mbetet e fundit në tabelë me vetëm një pikë të grumbulluar.

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...