Nënshkruhet memorandumi i mirëkuptimit në mes Kryetarit të Komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti dhe përfaqësuesve të organizatës YAHR, për monitorimin e aktiviteteve të Drejtorisë së Prokurimit

PUBLIKUAR

10434217_797856893571535_60339501867542658_n

 Nëpërmjet një komunikate të lëshuar nga organizata YAHR, njofton se është arritur të nënshkruhet memorandumi i mirëkuptimit në mes Kryetarit të Komunës së Lipjanit Z. *Imri Ahmetit* dhe përfaqësuesve të organizatës YAHR , për monitorimin e aktiviteteve të Drejtorisë së Prokurimit me qëllimi të menaxhimit sa m të mirë parasë publike. Në kuadër të këtij memorandumi përfaqësuesve të organizatës YAHR i lejohet pjesëmarrja në cilësinë e monitorueseve në proceset e hapjes dhe vlerësimit të tenderëve.”thuhet në komunikatën e YAHR-së.

 

“Bekim Krasniqi drejtor ekzekutiv i YAHR-it vlerëson si një hap shumë i
rëndësishëm nga ana e kryetarit *Z. Imri Ahmetit* në ngritjen e
bashkëpunimit me shoqërinë civile me qëllimi të ngritjes e transparencës
dhe llogaridhënies së institucioneve lokale karshi qytetarëve dhe në
menaxhimin sa më të mirë të parasë publike.

Projekt i monitorimit të drejtorisë së prokurimit është vazhdimësi e
projektit të vitit 2013 i përkrahur nga Ambasada Amerikane në Prishtinë ,
ndërsa këtë vit 2014 mbështet nga ambasada Gjermane në Prishtinë. Në kuadër
të këtij projekt organizata YAHR do të monitorojë drejtorin e Prokurimit
dhe do të dal me raporte monitoruese në kuadër të cilave do të ketë
analiza, vlerësime dhe rekomandime.” thot Krasniqi.

10583880_821379047885986_5584029802770477695_n

10433234_821379094552648_7553913470291301601_n

10532981_821379061219318_9120431458455632163_n

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...