Ndërron jetë shefi i sektorit për Buxhet dhe Financa në Komunën e Lipjanit, Arsim Sahiti

PUBLIKUAR

10719059_354730691360530_1478835096_n (1)

Pas një smundje të rëndë sot me datën 10.10.2014 ka vdekur Arsim (Ahmet) Sahiti.

Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet sot në varrezat e fshatit Gumnasellë në orën 17:00. Sahiti ishte shef i sektorit për Buxhet dhe Financa në Komunën e Lipjanit.

Me këtë rast Komuna e Lipjanit do të mbajë një mbledhje komemorative nga ora 15:00 në sallën e Kuvendit Komunal Lipjan./LipjaniNews/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Kryetari Imri Ahmeti po qëndron në Izrael, bashkë me disa Kryetar Komunash

Me ftesë të Asociacionit të Autoriteteve Lokale në Izrael, bashkë me disa kryetarë të...

Sekuestrohet një armë në Torinë të Lipjanit

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Lipjanit, sot në...

Sekuestrohet drogë në Lipjan, arrestohen tre persona të dyshuar

Policia e rajonit të Prishtinës në kuadër të punës së saj për parandalimin e...