Ndërhyrjet më brutale në botën e futbollit (Video)

PUBLIKUAR

2

Futbollistët bëhen të dashur për publikun falë paraqitjeve të tyre mbresëlënëse në fushë, driblimeve, golave të bukur, pasimeve, asistimeve dhe gjërave të tjera për të cilat flitet me muaj dhe vite.

Mirëpo, ekziston edhe ana e errët në botën e futbollit – siç janë sjelljet dhe ndërhyrjet më brutale në fushën e lojës.

Përmes videove të mëposhtme, Telegrafi ju sjell disa prej ndërhyrjeve të paharrueshme në histori. Aty gjendet edhe goditja e famshme me kokë e Zinedine Zidane kundrejt Marco Materazzit në finalen e Kampionatit Botëror të vitit 2006. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...