Mourinho e prek finalen e dytë radhazi në Evropë me Romën

PUBLIKUAR

Jose Mourinho ka arritur një tjetër sukses të madh.

Roma që ai e udhëheq ka arritur të kualifikohet në finale të Ligës së Evropës, shkruan Gazeta Express.

Italianët barazuan pa gola 0:0 ndaj Leverkusenit dhe shkojnë në finale pas fitores 1:0 para një jave në “Olimpico”.

Pas finales së edicionit të kaluar të Ligës së Konferencës në Tiranë, ku Roma kishte fituar ndaj Feyenoordit, tani ata do të jenë në finalen e një gare më të madhe.

Aty, Roma do ta presë fituesin e ndeshjes mes Sevillas dhe Juventusit. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...