MMA po merr hov në Kosovë, trajneri Albin Mehmeti zbulon gjithçka rreth këtij sporti

PUBLIKUAR

Artet e përziera marciale (MMA) po marrin hov në Kosovë.

Trajneri Albin Mehmeti me klubin HT-MMA Prishtina i ka meritat më të mëdha për zhvillimin e këtij sporti luftarak në vendin tonë.

I ftuar në emisionin “#Gjesi” në T7, Mehmeti ka zbuluar gjithçka rreth sportit MMA, rreth klubeve, sukseseve dhe masivizimit të këtij sporti në Kosovë.

Në vazhdim mund ta shikoni intervistën me trajnerin kosovar. /Gazeta Express/

 

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...