Milanos i dështon edhe një transfer

PUBLIKUAR

Mësa duket Milani do të dështojë edhe në një transfer të radhës, pasi që mesfushori i River Plates, Enzo Fernandez, është shumë afër kalimit në Benfica

Kjo verë deri me tani është shumë zhgënjyese sa i përket transferove të Kuqezonjve, pasi që ata janë duke dështuar vazhdimisht në transferimin e lojtarëve që i kanë për sunim.

Sipas disa mediave, si A Bola dhe Sic Noticias, Benfica ka arritur që ta transferojë mesfushorin e River Plates, Fernandez.

Ky operacion i ka kushtuar skuadrës portugeze për 18 për qind ku ata kanë paguar 75 për qind të kontratës së tij nga klubi argjentinas që e lejon atë të jetë në këtë skuadër deri në përfundimin e Copa Libertadores.

21 vjeçari pastaj do të mund të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me Benficën dhe të fillojë karrierën në Europë.

Edhe skuadra të tjera kanë shprehur interesim për Fernandez, përfshirë Juventusin dhe Wolverhampton Wanderers.

Ai është produkt i akademisë së të rinjve të River Plate dhe ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë gjashtë asiste në 24 ndeshje garuese për klubin këtë sezon. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...