Milan pret Xhemailin

PUBLIKUAR

11

Bisedimet në mes të Milanit dhe Napolit për transferimin e mesfushorit Blerim Xhemaili, pritet të zgjasin për një periudhë të gjatë.
Sipas “La Gazzeta dello Sport , bisedimet në mes të drejtorit sportiv të Milanit, Adriano Galianit dhe presidentit të Napolit, Aurelio de Laurentis, janë mbajtur, megjithëse shkurtimisht, gjatë zgjedhjes së presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, ndërsa sipas indikacioneve të para, një lëvizje e mundshme e lojtarit ende është larg.

“Rossonerët”, janë pjesërisht të interesuar që të presin deri në uljen e çmimit prej 4 milion eurove nga “Napolitanët”, ndërsa klubi nga “San Paolo”, po ngurron të e lëshojë 28 vjeçarin të shkojë, për shkak të potencialit të tij për të luajtur kundër Atletico Bilbaos në fazën “play-off” të Ligës së Kampionëve.

 

LAJME TË TJERA

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...